Sokgólos vereség a harmadik mérkőzésén

Az erőviszonyok ismeretében a bravúrban kevésbé reménykedhettünk, de a tisztes helytállásban igen. Sajnos, ez esetben sem borult a papírforma, amit sejtettünk bekövetkezett, nyert az esélyes Vasas csapata, ezzel a PSN-PVSK vízilabda együttese kiesett a Komjádi Kupa további küzdelmeiből.

Vizilabda, Komjádi Kupa harmadik mérkőzés: PSN-PVSK–Vasas Sport Club 10–20 (3–8, 3–5, 2–5, 2–2)

Helyszín: Budapest, Szőnyi úti uszoda 97 néző

Már az első negyedben megadta a mérkőzés alaphangját a Vasas, és ekkor érezni lehetett azt, hogy a fővárosiak teljes erőbedobással játszanak, mint, ahogy azt a mérkőzés egész ideje alatt is tették. A Reisz Patrik nélkül felálló, és ma meglehetősen gyengén játszó Pécs ezen a napon, csak a döntetlenül végződő negyedik negyedben tudta ellensúlyozni a Vasas lendületét.

A három negyedet nyerő, szinte hazai pályán játszó piros-kékek, ilyen arányban is megérdemelten zsebelték be a győzelmet, és ezzel a továbbjutást is. A Pécsnek maradt a tapasztalatszerzés, ami ebben az esetben sem kevés eredmény.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PSN-PVSK: Összességében pozitívnak értékelem a három mérkőzést, sajnos, menet közben is akadtak egészségügyi problémák. Ami nem tetszett, hogy amikor a Vasas már annyira elhúzott, hogy érezhető volt, hogy nem tudunk nyerni, néhányan feladták a mérkőzést, és nem küzdöttek eléggé. Ezt majd helyre kell tenni, mert a sportolónak az utolsó sipszóig, vagy a célbaérkezésig küzdenie kell. Egyébként 80 százalékig elégedett vagyok, remélem a betegek, sérültek is felépülnek, és akkor teljes erővek készülünk a bajnoki mérkőzésekre.