A második helyosztót is nyertük, szombaton véget érhet a csata

A remélt győzelem ugyan megvan a tabella két utolsó helyéről döntő második mérkőzésen, de a végén a KSI egy kicsit ráijesztett a vízilabda együttesünkre. Mivel a PVSK nyerte ezt a találkozót, szombaton lezárhatja a három győzelemig tartó párharcot.

Vizilabda Ob I. rájátszás a 13-14. helyért, 2. mérkőzés: KSI SEPVSK-Mecsek Füszért 6–8 (1–2, 1–2, 1–3, 3–1)

Helyszín: Budapest, Komjádi Sportuszoda 98 néző. Játékvezetők: Ercse Norbert, Ádám Frank

Az első negyed nagy csatával indult, egészen a harmadik perc végéig nem esett gól, ekkor Kolozsi betalált, megszerezve nekünk a vezetést. Rövidesen Reisz is lőtt egy gólt, ezzel kettőre növelte előnyünket, amely egy kapott gól ellenére is nyertük a negyedet.

A második negyed elején Szabó ismét kettőre növelve a PVSK előnyét, sőt Lajkó is betlált, bár kaptunk is egyet, de a negyedet így is nyertük, és így 4–2-es vezetésünkkel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A harmadik játékrészt góllal kezdtük. Vidovenyecz lőtte megnyugtató három gólosra előnyünket. Bár Bede révén jött eg válasz, de Kolozsi visszaállította a három gólos előnyt, majd Lajkó négyre növelte. Megnyugtató előnnyel fordulhattunk az utolsó játékrészre.

A negyedik negyedben egy kicsit visszafogtuk a támadójátékunkat, és a védekezésben is akadtak kisebb hibek. Jött fel az ellenfél, rákapcsolt a KSI, és voltak idegtépő pillanatok is, óriási küzdelmet, szoros eredményt és PVSK-s sikert hozott végül a találkozó. Bár egyszer remegett a léc, hiszen egy gólra fogyatkozott előnyünk, de Szabó feltette az I-re a pontot, belőtte a nyolcadikat, a győztes találatot. Ez a győzelem azt jelenti, hogy 2–0-ra vezetünk a nyert meccseket illetően, és szombaton Pécsett lezárhatjuk a helyosztó párharcot.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Akár a negyedeket, akár az egész mérkőzést nézzük, ez a meccs is nagyon szoros volt. Természetesen nagyon örülök a győzelemnek, és annak is, hogy kettő nullára vezetünk. A támadó játékunk lehetett volna egy kicsit erőteljesebb, és a negyedik negyedben kiengedtünk, de összességében nagyon elégedett vagyok, hiszen végig mi irányítottuk az összecsapást, és szombaton hazai közönségünk előtt szeretnénk végleg lezárni ezt a párharcot.