Küzdelmes mérkőzésen, talán a PVSK állt közelebb a győzelemhez

Nagy küzdelem után megosztották a bajnoki pontokat Bólyban a csapatok. A PVSK fiataljai remekül helyt álltak.

Bólyi SE – PVSK 1–1 (0–0)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 23. forduló, Bóly, Park utcai labdarúgó pálya, 97 néző

Vezette: Nagy Zsolt (Hevesi Gábor, ifj. Molnár Ferenc)

PVSK: WinklerKerényi, Varga, Mitrovik, Tornyos–Farkas, Mitrovik, Duraku, Szendelbacher (Budavári),Sziládi, Kaya (Kotsis) Vezetőedző: Schneider Gábor

Egy olyan találkozón született meg a döntetlen eredmény, amelyen mindkét csapaton érződött, hogy győzelemre játszik, de nem volt elég muníció egyik csapatban sem, hogy maga javára fordítsa a találkozót. A magassági és súlyfölényben levő hazaiakat a mieink technikás játékkal, és a labda gyors járatásából eredő, labdabirtoklási fölénnyel, próbálták ellensúlyozni.

I.félidő:

Némi hazai mezőnyfölénnyel indult a találkozó, ennek nyomán az első veszélyes akciókat is a hazaiak vezették. A 8. percben egy szép ilyen támadás végén a hazaiak csatára, mintegy 10 m-ről durrantotta fölé a labdát, majd 6 perccel később egy 20 m-ről leadott lövést hárított Winkler.

Kezdett kijönni a szorításból a PVSK, ügyes labdakihozatalokkal, pontos átadások kereszt-és oldalmozgásokkal sikerült a labdabirtoklási arányt a magunk javára fordítanunk. Bár a 21. percben megint meghűlt ereinkben a vér, mert Erdélyi bal oldalról, ballal óriási lövést zúdított a kapunkra, amely centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett.

Ennek a játékrésznek az első negyedórája némi PVSK fölényt hozott, több labdabirtoklási időt, és kulturált focit jegyezhettünk fel részünkről. A küzdelemről szólt az első 45 perc, a bólyiak kezdtek fáradni, nálunk pedig hiányzott egy minden idegszálával a kaput veszélyeztető vezéregyéniség. Nem csuda, hogy a bólyi kapusnak egyszer sem kellett védenie.

A félidő vége előtt több gól nem esett, így nulla nullával vonulhattak öltözőbe a csapatok.

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A PVSK a pálya középső harmadában pontos passzokkal építette a játékát, a Bóly inkább a kontrákra játszott, amelyek mindig veszélyesek voltak. Már a 46. percben, egy szép vendégtámadás után Kaya lőtt fölé, mintegy 17 m-ről. Gólszerzési lehetőség volt. Az 50. percben egy bal oldalról elvégezett hazai szöglet után bejövő labdát a hazaiak játékosa Nagy Zsombor 18 m-ről kapura lőtte, amely a meglepett védők mellett a PVSK kapujának jobb kapufája mellett a hálóban kötött ki. Winkler kapus nem láthatta a labdát, annyian álltak előtte, ráadásul, néhányan úgy láttuk, hogy valamelyik PVSK-s játékoson, és talán egy hazai csatáron, meg is pattant a labda, 1–0!

Ez a gól, ahogy mondani szokták, nem volt benne a mérkőzésben, hiszen a PVSK ebben az időszakban jól, némi fölényben játszott. Ezután rákapcsoltunk, és a 65. percben egy Duraku szabadrúgást követően Nagy Jeromos fejelt, a léc alá tartó labdát nagy bravúrral ütötte fölé a hazaiak hálóőre.

A 35. és a 40. percben két szabadrúgást is elügyetlenkedtünk, ezekből a 18 m-ről leadott lövésekből, legalább az egyikből, akár gól is születhetett volna. Mindkétszer Nagy Jeromos ellen követtek el durva szabálytalanságot a hazai védők. A 66. percben sikerült az egyenlítés. Egy jobboldali beadás után Kerényi fejjel megcsúsztatta a labdát, Mitrovik, aki az ötös sarkánál állt, a kapu üresen maradt jobb oldalába fejelte az egyenlítő gólt, 1–1!

Keményedett a mérkőzés, a csapatok be akarták lőni a győztes gólt, több rosszul sikerült belépő hozott sárga lapot az elkövetőnek. Parázs küzdelemben ért véget a találkozó.

Ezen a mérkőzésen is ugyanaz történt, mint sok másikon. Szépen játszottunk, erővel is bírtuk, ügyeskedtek a fiatalok, nagy részében miénk volt a pálya közepe, de a büntetőterület előtt elfogyott a tudomány. Sok jó megoldás, ügyes keresztlabdák, és jól tempírozott átadások jellemzik fiatal csapatunkat, de a helyzeteket ki kell dolgozni, és be is kell lőni. A mérkőzés végeredményét is figyelembe véve, a PVSK minden dícséretet megérdemel lelkes, odaadó, és kulturált játékáért.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. Úgy gondolom, a játék valamennyi elemében felülmúltuk a hazai csapatot, főleg a második félidőben játszottunk jól. A mérkőzés nagy részében mi irányítottunk, szervezettebbek voltunk, és többet birtokoltuk a labdát is. Változatlanul nagy problémánk a helyzetek kihasználása, amely ma sem működött jól. A 16-os környékéig abszolút rendben van a játékunk, de, ahhoz hogy nyerj, gólt kell lőnöd. Nagyon örülök, hogy egy helyet sikerült előre lépnünk a táblázaton.