Sokgólos vereség az év utolsó mérkőzésén

Az erőviszonyok ismeretében a bravúrban kevésbé reménykedhettünk, de a tisztes helytállásban bíztunk. Sajnos, ez esetben sem borult a papírforma, nyert a BVSC-Zugló vízilabda együttese.

Vizilabda Ob I. 13. forduló: BVSC-Zugló–PVSK-Mecsek Füszért 18–9 (7–2, 4–2, 4–2, 3–3)

Helyszín: Budapest, Szőnyi úti uszoda 97 néző

Az első negyedben már érezni lehetett azt, hogy a hazaiak, tisztelve ellenfelüket, teljes erőbedobással játszanak. Ezért ebben a játékrészben megtiszteltek minket egy hetessel. Mi két gólt dobtunk, több nem is volt támadásainkban. Nagyon korán, 15 másodperc alatt kaptuk az első gólt. Szerencsére mi is lőttünk kettőt, így lett 7–2 az első játékrész a hazaiak javára.

A második negyedben kicsit csökkent a különbség, bár volt már 9–2 is, de végül mi is betaláltunk kétszer, Kolozsi és Kereszturi voltak a gólszerzőink, így alakult ki a 11–4-es első félidő.

A harmadik játékrészt kopírozták a csapatok a másodikról, ugyanis ez a negyed is pontosan 4–2 lett, és ha csak ezt és az előző negyedet nézzük, elég jól helytállt csapatunk.

Sajnos, a negyedik negyed sem a miénk volt, ebben a játékrészben a hazaiak beállították a 18–9-es végeredményt, bár 3–3 lett ez a játékrész, mégis a kapott gólok száma kicsit soknak tűnik. A lőtt kilenc gól örvendetes, de a kapott 18 gombócból is sok. A végeredmény kissé riasztó, de reális.

Ez a papírforma vereség azt jelenti, hogy négy ponttal, sok tapasztalattal, és megoldásokra váró feladatokkal megyünk a hosszabb szünetre. A bajnokság különböző nemzetközi kötelezettségek miatt csak jövő márciusban folytatódik.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért: Három játékosunk nem volt velünk, viszont köszönöm azoknak, akik nem teljesen egészségesen is eljöttek. Sajnos, az első negyedet bealudtuk, a másik három nagyjából rendben volt. Az utolsó játékrész döntetlen eredménye pedig dicséretes. Láttam bíztató jeleket, most is, és az előző mérkőzéseken is, úgy gondolom a hosszabb szünetben lesz mit javítani, de most lehiggadunk, és azután nyugodtan megbeszéljük a teendőket. Lesz időnk bőven.