Nagy küzdelemben, kétgólos vereség Miskolcon

A remélt győzelem ugyan elmaradt, de a KSI vereséget szenvedett Egerben, ezért a helyosztóra megmaradt a pályaelőny. A pécsi csapatot dicséret illeti, mert óriási energiákat mozgósított a találkozón, de ezúttal a hazai körülményeket is kihasználó Miskolc, főleg az utolsó negyedben nyújtott jó helyzet kihasználásával megnyerte a találkozót.

Vizilabda Ob I. alsóházi rájátszás, 5. mérkőzés:

PannErgy-MiskolcPVSK-Mecsek Füszért 12–10 (5–4, 3–5, 2–1, 2–0)

Helyszín: Kemény Dénes Uszoda, Miskolc 86 néző

Az első negyedet jól kezdte a Miskolc, a 40. másodpercben a vezetést is megszerezte, sőt egy perc múlva kettőre növelte előnyét. Keresztúri szépített ugyan, de ezután kaptunk hármat, és a gólgazdag, de nagyon szoros negyedet a Miskolc nyerte 5–4-re.

A második negyed nagyszerűen alakult számunkra, bár ennek a játékrésznek az első találatát a hazaiak szerezték. Szépen küzdöttünk, és Kolozsi valamint Keresztúri góljaival egyenlítettünk, 6–6 volt ekkor a találkozó állása. És jött Lajkó Marci gólja, ezzel a vezetést is megszereztük. A hátralévő időben mi irányítottuk a játékot, és Kókai két góljával 5–3-ra hoztuk a negyedet, és a félidőben 9–8-ra vezettünk.

A harmadik játékrész gólszegényre sikeredett, bár az első találatot a hazaiak szerezték. Lajkó a negyed vége előtt betalált, de nem sikerült egyenlítenünk, így 2–1 lett a negyed eredménye a hazaiaknak, és 10–10-re állt a mérkőzés.

A negyedik negyed óriási küzdelmet, szoros eredményt, és hazai sikert hozott. Ebben a játékrészben góliszonyban szenvedtek a csapatok. Öt (!) percig egyik csapat sem talált be a kapuba, sajnos most is a Miskolc lőtt gólt, majd még egyet, és kettővel a találkozót is nyerte, 12–10-re.

Tíz gólt lőttünk idegenben, de még a döntetlenre sem volt elég. A KSI 18–10-re kikapott Egerben, így velük szemben megmaradt a pályaelőny. Ez azt jelenti, hogy a KSI elleni helyosztó találkozókat hazai medencében kezdi csapatunk, az első találkozót, már jövő szerdán lejátszuk Pécsett. Nem játszottunk rosszul, de ma a határtalan lelkesedés nem volt elég a pontszerzésre.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Sajnos, hárman is hiányoztak a csapatból, összességében elégedett vagyok a hozzáállással, és a találkozó nagyobb részében jól is játszottunk. Az utóbbi néhány mérkőzésen javult csapatunk teljesítménye, és ha megmarad ez a folyamat, nyugodtak lehetünk a helyosztókkal kapcsolatban. Nem könnyű Miskolcon játszani, sajnos az utolsó negyedet elvesztettük, nagyon könnyű gólokat kaptunk. Úgy gondolom, nyugodtan készülhetünk a KSI ellen, van esélyünk. Szerdán már játsszuk Pécsett a helyosztó első mérkőzését, 19 órakor, várjuk a nagyszerű közönségünket.