Nagy csatában nyerte első helyosztó mérkőzését a PVSK

A remélt győzelem ugyan megvan a tabella két utolsó helyéről döntő első mérkőzésen, de a KSI alaposan ráijesztett a vízilabda együttesünkre. A pécsi csapatot dicséret illeti, mert óriási energiákat mozgósított a találkozón, és ezúttal a hazai körülményeket is kihasználva, főleg az utolsó negyedben nyújtott eredményes játéka miatt, a szurkolók óriási biztatása mellett, megnyerte a találkozót.

Vizilabda Ob I. rájátszás a 13-14. helyért, 1. mérkőzés:

PVSK-Mecsek FüszértKSI SE 8–7 (2–2, 3–3, 0–0, 3–2)

Helyszín: Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, Pécs,136 néző

Játékvezetők: Kevi Tamás, Ercse Norbert

Az első negyedet jól kezdték a csapatok, és meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, a harmadik percben, de előzőleg egy, a 30. másodpercben megítélt, és a végső eredményt is befolyásoló büntetőt, kihagytak, illetve úgy is mondhatjuk, nagyot védett Gelencsér Máté. Tóth András egyenlített, majd ugyanő a vezetést is megszerezte. Még ebben a negyedben Irmes is lőtt egy gólt, így 2–2 lett ez a játékrész.

A második negyed vendég büntetővel kezdődött, amelyet ezúttal Bede belőtt, és a vezetést is átvették a vendégek. Sőt, a 3. percben Iriczfalvi még egyet rálőtt, így már kétgólos volt a KSI előnye. Tóth András harmadik gólját is megszerezte, illetve Szabó is lőtt egyet, ezzel 5–5 lett a félidő.

A harmadik játékrész gólszegényre sikeredett, olyannyira, hogy egyetlen gólt sem lőttek a csapatok. Ritkán látunk ilyet, de most ez is megesett. Forrt a víz, izzott a levegő, a lelkes szurkolók űzték-hajtották csapatunkat, voltak helyzetek itt is, ott is, de senki nem tudott kapuba találni, 5–5-tel fordultak a negyedik negyedre.

A negyedik negyed óriási küzdelmet, szoros eredményt és hazai sikert hozott. A bombaformában játszó Tóth András vezetést szerzett nekünk, amit még egalizáltak a vendégek, de Kolozsi és Kókai góljaira, csak egyel tudott válaszolni a KSI, így ha nehezen is, de nyerte ezt a különösen nagy csatát hozó, küzdelmes találkozót, 8–7-re a PVSK.

Három és fél negyeden keresztül fej-fej mellett haladtak a csapatok. Férfias, kemény küzdelem folyt a medencében, hatalmas biztatás folyt a lelátón. A PVSK talán azzal nyert a nagyon jól játszó ellenfél ellen, hogy a kritikus pillanatokban belőtte helyzeteit. Kedden, Budapesten lesz a nehéznek ígérkező, második találkozó.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Nagyon nagy meccset nyertünk meg, és már sokadik alkalommal mondom, hogy a közönség hathatós segítsége is kellett a győzelemhez. Mondtam én, hogy a KSI nagyon jó csapat, és nem sétagalopp ellenük játszani. Gratulálok nekik, mert ma nagyon jól küzdöttek. Sajnos, az utóbbi időben sokan voltak sérültek, betegek, de akik ma itt voltak, ők a maximumot nyújtották. Kedden Budapesten nagyon nehéz lesz, de nem lehet más cél, csak a győzelem.