Pavlovics Gábor a PVSK tájfutója első helyen végzett Cipruson

A ciprusi Páfosz városában rendeztek öt napos nemzetközi tájékozódási futó fesztivált, ahol a soknemzetiségű mezőnyben ott volt Pavlovics Gábor a PVSK tájékozódási futója is, és az M55-ös kategóriában összetettben az első helyen végzett.

Az érdekes versenyről, és szokatlan pályán aratott győzelméről a nyertes a következőket mondta. Nagyon szeretem a kihívásokat, mindig olyan versenyen veszek részt, ami valami újdonságot ad nekem, emellett igazi erőpróba is. Ezeken a terep is más, nem a jól megszokott magyarországi pályák. Januárban a portugáliai Madeirán is ilyen különleges pálya volt, ott is sikerült nyernem. Minden ilyen rendezvényen meg kell találni a különleges tájékozódási technikákat, és ez izgalmassá varázsolja a futamokat.

Ez egy ötnapos nemzetközi verseny-fesztivál volt Páfosz városában, több mint 15 ország részvételével. Én az M55-ös kategóriában indultam, ahol rajtam kívül még 19-en vettek részt. Az első négy nap számított bele az összesítésbe, amely erdei terepen zajlott, az ötödik amolyan ráadás-verseny volt. Az első, a második, valamint a negyedik napon is nyertem, a harmadik napon második lettem. Aki járt már Cipruson, az ismeri ezeket a gyakran holdbéli tájakhoz hasonló köves területeket. A terep nehéz volt, bozótos, ligetes, nagyon köves terület, ami nehézzé tette a futást, és a tájékozódás sem volt egyszerű, volt egy városi szakasza is a versenynek.

Csak érdekességként említjük meg, hogy a harmadik napi futamot az a Viktor Korcsagin nyerte, aki egyébként orosz nemzetiségű, 1967. augusztus 7-én született sí-tájfutó világbajnok, és aki az 1998-as windischgarsteni sí-tájfutó világbajnokságon hosszútávon szerzett aranyérmet. Mögötte lett második Pavlovics Gábor.