Sikeresen szerepeltek tájfutóink a MEFOB-on és az Országos Diákolimpián

Április 20-án, szombaton rendezték a Baranya-Somogy Tolna megyei diákolimpiát Pakson. Szakosztályunkból harminchét fő jutott az országos döntőbe.

Egy másik, fontos verseny a MEFOB volt, melyet Dunaalmás-Tata térségében rendeztek.

Erről a két jelentős sikereket hozó hétvégi eseményekről kérdeztük Vonyó Pétert, tájfutóink szakmai vezetőjét.

Először a diákolimpiáról szólnék. Nagyon jó eredmények születtek Pakson. Önmagában az, hogy harmincheten bejutottak az országos döntőbe, nagyon örömteli. Néhány éve ez a létszám még csak a fele volt a mostaninak. Sok gyereknek ez volt az első komoly versenye, és már ez is egy nagy élményt jelentett számukra, hiszen idegen környezetben kellett teljesíteniük. Másrészt azt is mutatja a sikeres szereplés, hogy jó úton járunk az utánpótlást illetően, dicséret illeti az ott dolgozó edzők munkáját.

Április 20-21.-én rendezték Dunaalmás-Tata körzetében a Magyar Egyetemi és Főiskolai országos bajnokságot. A szombati napon egyéni középtávú futammal, Erki Ármin a Pécsi Tudományegyetem képviseletében 5. helyezést ért el egyéniben, Becze Rita 2. helyezést ért el az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemet képviselve.

Vasárnap egy tömegrajtos pontbegyűjtő váltót rendeztek. A csapatverseny során férfi kategóriában Kersity András az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemet képviselve csapattársával negyedik helyezett lett, Becze Rita a második helyen ért el a csapatával.