Mozgalmas judos-napok, szép eredményekkel.

Ennél sűrűbbre nem sikerülhetett volna a judosaink elmúlt hete, és a legutóbbi hétvégéje. Több helyszínen, és eseményen kellett részt venniük és helytállniuk.

Kersics Dávid két versenyzővel Máj Veronikával, és Takács Sárával három napig Teplicében edzőtáborozott, míg Kenderesi Péter hétfőtől szombatig a magyar judo válogatottal, Tatán készült az elkövetkező versenyeire. A nemzetközi edzőtáborok a legjobb terepet biztosítják a felkészülésre, tanulásra. Péter, amint megérkezett Kersics Antallal, és Kersics Dáviddal a hétvégén a Csősz Imre és Kun Szilárd kezdeményezésére létrehozott edzői szeminárium-sorozaton vett részt, amelynek valamennyi állomását Babarcszőlősön rendezik meg.

És ezzel még nem volt vége a heti menetelésnek, versenyzőink egy része ezekkel az eseményekkel egyidőben, Nagyatádon részt vettek az 50. Éves Jubileumi Nyílt Regionális Rangsor Versenyen, amely egyben az első Harcos Zoltán Emlékverseny volt. Szakosztályunkat 26 versenyző képviselte. Voltak, akik két korosztályban is elindultak. 18 klub,208 indulója vett részt a ezen a rendezvényen, ahol a Diák C-B-A-Serdülő összesített pontszámok alapján a csapatversenyben a PVSK csapata a 2. helyen végzett. A versenyzőket Szakács László, és Pálfay Balázs edzők kísért irányítottá.

Badó Kenéz

Kersics Antal szakmai vezető így értékelt.

Arra, hogy a judos szülők, versenyzők, edzők igazi közösségként működnek, a legjobb példa volt a nagyatádi verseny. Míg mi Dáviddal az edzői szemináriumon vettünk részt, a szülők nagyban kivették részüket abban, hogy a gyereket eljuttassák, és segítsék a versenyen. Szakács László, és Pálfay Balázs edzők mellett voltak szülők, akik judos versenyzőként a tatami mellé álltak, és segítették a versenyzőket.

Tudtuk, hogy jó kezekben vannak a versenyzőink, de sajnáljuk, hogy úgy szerveztek szakmai programot, hogy nem tudtunk ott lenni a versenyen. Mindenki tisztességesen odaállt, komolyan vette a feladatát.

A mi edzői szemináriumunk Babarcszőlősön nagy élmény volt, egyben megtiszteltetés olyan személyekkel a judoval foglalkozni, akik már a hosszú évek során letették kézjegyüket a judoban. Mindenki által tisztelt alakjai jöttek a baranyai faluba, ahol egy nagyon különleges környezetben Kovács Antal, a Magyar Judo Szövetség szakmai alelnöke avatta fel a judotermet, egyben ő tartotta a szeminárium első foglalkozását. A judo technikák bemutatásában partnere Kenderesi Péter volt. Péternek az, hogy Kovács Antallal dolgozhatott azon a napon biztos meghatározó élmény lesz további életében. A kétnapos szeminárium programjában szó volt még a bíráskodásról, szabályértelmezésekről, az egykori Hungária-kupa győztes Kanczler István által bemutatóval egybekötött technikai elemzésről, valamint hallhattunk előadást a dopping témakörében is.

A hétvégén Hangyási László kilencedik danos mesteredző, az olimpiai ezüstérmes Csák József vár ránk a következő szemináriumon.

Kellenek az ilyen megerősítések, és lehetőségek. Én jómagam még vasárnap bírói szemináriumon is voltam Kaposváron. Nagyon sűrű, fárasztó hétvége volt, és az elkövetkezők sem lesznek sokkal lazábbak. Ezen a hétvégén Kenderesi Péter -100kg-ban Junior Európa Kupán lép tatamira Lignanóban. Péter munkája, hozzáállása bizakodóvá tesz minket. Bízunk abban, hogy lassan jönnek az eredmények a junior nemzetközi mezőnyben is.