Kenderesi Péter az European Open-en szerepelt Győrben

Szombaton a győri Audi Arénában zajlott az idei legrangosabb hazai judotorna, az olimpiai kvalifikációs European Open, amelyen ötvenhárom versenyző vett részt.

Az első győri olimpiai minősítő judoversenyre harmincnégy ország több mint négyszáz sportolóját nevezték. Népes csapattal érkeztek a franciák (49 fő), a németek (38 fő), az ukránok (36 fő), az osztrákok (28 fő), a spanyolok (28 fő), és a lengyelek (20 fő), de a legtöbben a magyarok voltak, harmincheten a férfiaknál, köztük Kenderesi Péter a PVSK judosa, és tizenhatan a nőknél.

Kenderesi Péter (100 Kg.) junior korcsoportos versenyzőként mutatkozott be a felnőtt Európa Kupán.

Kersics Antal szakmai vezető a következőket mondta Péter szerepléséről.

Péternél a cél, és egyben az elvárás is a tisztes helytállás volt. A 16 közé jutásért vereséget szenvedett ukrán ellenfelétől, így helyezés nélkül zárta a napot. Péter motivált volt és mérkőzésen egy ki-ki viadalon veszített. Korosztályában van lehetősége az EB-n, és a VB-n való indulás kivívására is.

A párizsi olimpiára fókuszáló legjobbjaink, a sűrű program miatt, kihagyták a győri tornát, de a következő olimpiai esélyesek egytől egyig tatamira léptek a Rába parti városban.