Nagyon megküzdöttünk ezért a győzelemért

Egy olyan találkozón született meg a győzelem, amelyen simán vezetést szereztünk, és az első játékrészben magabiztos játékkal kézben tartottuk a mérkőzést, majd a második félidőben a hazaiak talált gólja után, saját magunknak tettük nehézzé a találkozót, annak ellenére is, hogy többször növelhettük volna előnyünket.

Nagykozár KSE–PVSK 1–2 (12)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. felnőtt bajnokság, 24. forduló, Nagykozár, labdarúgó pálya, 118 néző

Góllövők: Babai Balázs, illetve, Ádám Levente (2)

Vezette: Albert Gábor (Véghelyi Zoltán, Mindszenti Lukács)

PVSK: WinklerKerényi (Demeter), Varga, Mitrovik (Pánovics), Tornyos–Farkas, Ádám (Budavári), Duraku (Berze), NagySziládi, Kaya (Szendelbacher) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Remekül kezdtük a találkozót, bár a 3. percben Kaya sérülése miatt kicsit megszeppentünk, de néhány perc múlva visszatért a játékos. Majd jött a 12. perc, és a vezetést is megszereztük. Kerényi remek labdát kapott a jobb oldalon. Elhúzott, kissé befele indult, és nem lőtte el, hanem az üresen álló Ádámhoz játszott. Levente mintegy 12 m-ről nem erőből, hanem félmagasan helyezte a hazai kapujobb sarkába a vezető gólunkat. Ez a gól az önzetlenség példája, Kerényinek „volt szíve” leadni a labdát, bár ő maga is jó helyzetben volt, 0–1!

Továbbra is támadásban maradtunk, sok párharcot nyertünk, próbáltuk a széleken vezetni támadásainkat. Alig telt el öt perc, megszereztük a második gólunkat. Egy Nagy Jeromos ellen szabálytalankodtak a hazai védők, mintegy 22 m-re a nagykozári kaputól. A labdának hárman is nekifutottak, végül Ádám lőtte el, és a pontos lövés, kissé lecsapódva a kapu közepébe kötött ki, 0–2!

Ádám az eddig eltelt szük félórában remekül játszott, gyakran változtatta a helyét, jól tartotta a labdát, és kapura is nagyon veszélyes volt.

Eddig a hazai csapat, bár tisztességesen küzdött, alig jutott el a kapunkig. Ezért némi meglepetésre, szinte a semmiből lőtte szépítő gólját a Nagykozár. Babai a 16-osnál kapta a labdát, bal kéz fele lefordult, és ballal, a PVSK kapujának bal sarkába lőtt, úgy, hogy még a kapust is kicselezte, 1–2!

A 2–0, de főleg a 2–1 sok labdarúgó szakember szerint rendkívül veszélyes eredmény, különösen akkor, ha nem rúgod rá a harmadikat. Most saját bőrünkön is tapasztalhattuk ezt. A nagy kérdés, hogyan jutott ilyen akadálytalanul ilyen helyzetbe a hazai csatár?

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A PVSK a pálya középső harmadában pontos passzokkal építette a játékát, a hazaiak kontrákra játszottak, kemény ütközések, küzdelmes párharcok jellemezték a mérkőzést. A 67. percben Nagy Jeromos került jó helyzetbe. Két csel után mintegy 15 m-ről a bal kapufa mellé lőtt.

A 74. percben óriási tűzijáték zajlott mindkét kapu előtt. Előbb a hazaiak lőttek 16-ról egy bődületes kapufát, majd 10 másodperc múlva Ádám kilépett, és 12 m-ről igéretes helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Majd az ellentámadásnál kapusunknak kellett védenie.

A 85. percben Nagy Jeromos öt méterről lőtt a kapusba, nem sikerült belőnünk a harmadikat, és ennek meglett a bőjtje. Albert játékvezető mutatta, hogy öt percet hosszabbit. Nagyon nyomatt a Nagykozár. Szögletek, szabadrúgások követték egymást, amelynek során, csak a szerencse mentette meg kapunkat az egyenlítő góltól. Nagy izgalmak közepette ért véget a mérkőzés, amelyen óriásit küzdve szerezte meg a három bajnoki pontot a PVSK.

Féltettük a csapatot, nehogy ezen a találkozón is ugyanaz történjen, mint sok másikon, hogy az utolsó percekben veszítsünk pontot, vagy pontokat. De nem ez történt. Szerencse csak annak a csapatnak kedvez, aki sokat tesz a győzelemért. Ma volt szerencse is, de volt küzdelem és odaadó játék is részünkről, így azt mondhatjuk, megérdemeltük a sikert.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. Az első 35 percig, amíg a játékkal foglalkoztunk, felülmúltuk a Nagykozár csapatát. A második félidőben sajnos kihagytuk a ziccereket, ha azokat belőjük, nem kellett volna ennyit izgulnunk. Gratulálok a fiúknak, és örülünk a vízilabda és a kosárlabda csapatok hétvégi sikerének.