Hazai győzelem a trópusi délelőtti matinén

Kellemes, már-már nyárias időben, délelőtt 11 órai kezdéssel indult, a már ki tudja hányadik PTE-PEAC-PVSK focimeccs, hiszen az ötvenes évektől kezdve mindig összetalálkozott a két csapat valamilyen tétmérkőzésen. Már a találkozót felvezető előzetes beharangozókon érezni lehetett, hogy a csapatoknak ez egy fontos mérkőzés, annak ellenére is, hogy nagyon sokszor találkoztak már egymással. A sok hiányzóval sújtott PVSK-nál rövid volt a kispad, a kevés cserelehetőség kissé kellemetlenül érintette a csapatot.

Labdarúgó-mérkőzés: PTE-PEAC II.–PVSK 3–0 (1–0)

Férfilabdarúgás, Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 22. forduló, PMFC labdarúgó pálya, Pécs, 98 néző

Vezette: Maráz Zsolt (Gazdag Sándor Tamás, Győrfi Bendegúz)

PVSK: Körösztös–Kerényi, Varga, Demeter, Tornyos–Farkas, Mitrovik (Kaya), Duraku (Budavári), Szendelbacher–Sziládi, Pánovics (Kotsis) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

A PVSK kezdte lendületesebben a mérkőzést, ennek ellenére az 5. percben a hazaik csatára Fröhlich, 20 méterről bombázta kapunk fölé a labdát. Ez a jelenet négy perc múlva megismétlődött, ezúttal a PEAC-ból Bóka Bálint tette ugyanezt. Az első negyedóráról mégis némi PVSK fölényt, több labdabirtoklási időt, és kulturált focit jegyezhettünk fel részünkről. Érdekessége volt a játéknak, hogy Horváth Máté szöglettel felérő bedobásai komoly veszélyt jelentettek a PVSK kapujára. Volt is ebből helyzet, de az ötös sarkáról küldött fejest Körösztös bravúrral hárította.

A nyári fordulókat időző ivószünet után, fokozatosan átvette az irányítást a PVSK. A 34. percben Farkas húsz méterről leadott bombája elakadt a sorfalban. A 37. percben a másik oldalon, ismét egy fejest kellett hárítani Körösztösnek.

És ahogy lenni szokott, kimaradt helyzetek után jön a gól, jött is, a hazai találat. A 44. percben a hazaiak játékosa, Bozóki két lépést tett a labdával, majd kapura lőtt. A félmagas lövésbe hajszál vékonyan egy védő is beleért, ez megzavarhatta kapusunkat, a labda a jobb kapufa tövéről vágódott a hálóba, 1–0!

Kétség kívül zavaró volt a labda irányváltozása, de lehet, hogy Körösztös is tehetett volna többet, a lövés hárításáért. Ez a gól, amely a játékrész utolsó percében esett, ahogy mondani szokták, nem volt benne a meccsbe, hiszen a PVSK ebben a időszakban jól játszott.

A félidő vége előtt több gól nem esett, így egy gólos hazai előnnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A PVSK a pálya középső harmadában pontos passzokkal építette a játékát, a PEAC inkább a kontrákra építette a támadásait, amelyek mindig veszélyesek voltak.

A 60. percben a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki a PEAC, Oszvald egy nagyszerű kiugratás után teljesen egyedül törhetett kapura, de a kapujából kiinduló Körösztös nagy bravúrral, lábbal mentett. Néhány percig a PVSK térfelén folyt a játék, javarészt veszélytelen hazai helyzetekkel.

A 63. percben megszületett a második hazai gól. Egy jobboldali szöglet után, egy fejes tartott kapunk felé. Körösztös és Kerényi egymásra várt, a labda akadálytalanul kerülhetett a kapunkba, a gólt Újvári Mátyás szerezte, 2–0!

A gól szemmel láthatóan megfogta a PVSK-t, bár jelesül küzdött a csapat a szépítő gólért. Egy ízben ismét Körösztös bravúrja is kellett, sőt a gólvonalról is mentettünk, de a harmadik gólt nem tudtuk elkerülni.

Aztán a 88. percben jött a kegyelem döfés. Egy hátrafele passzolt labdára Körösztös kiindult a kapujából, de nem tudta elpasszolni, és a nagy lendülettel érkező Oszvald megszerezte azt, majd egészen az üresen maradt kapuig gyalogolt vele, 3–0!

Volt még egy helyzete a PEAC-nak, de az szerencsénkre az kimaradt.

Sok mindent el lehet mondani erről a szomszédvári rangadóról, többek között azt, hogy az eredmény túlzott, hogy a fiatal csapatunkban sérülések, és egyéb okok miatt sok volt a hiányzó, de a legfőbb tanulság már a kétszáz éve igaz, hiába birtokolod többet a labdát, hiába játszol kulturált focit, az a csapat nyer, aki több gólt rúg! Ma nem mi voltunk ez a csapat.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. – Ábrahám Attila, egykori FIFA játékvezető, a találkozó végén gratulált a fiatal csapat kulturált, tudatos játékához, és ez nekem, és a fiúknak is nagy dicséret. Lehet, hogy az eredmény túlzó, de ki kell mondani, a labdarúgást kapus és támadó játék nélkül nem lehet játszani, ha nem találunk kapuba, mindig ez lesz a vége. Amíg ezen nem tudunk változtatni, addig ennyire leszünk képesek. Le a kalappal a játékosok előtt, mert kevesen voltunk, de akik ma játszottak, odatették magukat. Ebben a bajnoki szezonban, az edzői munka elsősorban azon részére van szükség, ami a mentális felkészítéssel, és a pszichológia problémák megoldásával foglalkozik. Szerdán, Lippón kupamérkőzés lesz, ott nyerni akarunk.