Az első félidőben minden eldőlt

Nagy feladat előtt álltak a legutóbbi bajnoki fordulóban győztes felnőtt labdarúgóink vasárnap Villányban, a bajnokság egyik legjobb csapatának otthonában léptek pályára.

Legutóbb a 18. fordulóban találkozott a két csapat a PVSK pályán, akkor a Villány 5–2-re nyert. Azóta sokat javult csapatunk játéka, annak ellenére is, hogy megint három lett a különbség, de most egyszer sem sikerült betalálnunk..

Labdarúgó-mérkőzés:

Villány TC–PVSK 3–0 (3–0)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 25. forduló, Villány, labdarúgó pálya, 252 néző

Góllövők: Wiesner, Ulakity, Lehota (11-esből).

Vezette: Laki Fülöp (Güldner Ádám, Káplán Domonkos)

PVSK: Winkler – Berze (Kerényi), Nagy, Demeter, Tornyos – Farkas, Ádám (Pánovics), Kotsis (Kaya), Duraku – Sziládi, Szendelbacher Vezetőedző: Schneider Gábor

Meglepően sokan voltak kíváncsiak a találkozóra, a nyárt idéző melegben. A közelgő kánikulát a kétszeri ívószünet is megidézte. A mi csapatunk nyugodtan készült a találkozóra, hiszen nem mi voltunk az esélyesek, de reménykedtünk a meglepetésben.

I.félidő:

Nagy lendülettel kezdett a magassági és súlyfölényben játszó hazai együttes. Az első negyedóra villányi fölényét a tíz perc alatt elvégzett négy szöglet, és a négy, váltakozó veszélyességű kapuralövés is jelezte. Szinte várható volt, hogy a nagy nyomás előbb-utóbb góllá érik.

A 9. percben Wiesner Szabolcs cikázott át védőfalunkon. Több cselt is csinált, de senki sem tudta őt szerelni, és mintegy 12 m-ről hatalmas bombát zúdított a kapunkba, 1–0!

A gól után némileg magához tértünk, de még mindig a hazaiak irányítottak. Tértölelő átadások, nyert párharcok, gyors helyváltoztatások jellemezték ekkor a villányiak játékát. A 15. percben nagy hazai gólhelyzetet mentett kapusunk, a hat méterről leadott lövést lábbal hárította. Majd, tíz másodperc múlva, már a másik kapu forgott veszélyben, egy hazai kapu előtti tűzijáték után, végül a kapus mentett lábbal, megoldva a helyzetet.

Kicsit kijöttünk a szorításból, letisztult a játékunk, próbáltuk a földön tartani a labdát, de a kapura nem voltunk veszélyesek.

Sajnos, a 35. percben megkaptuk a másodikat. Egy kapunk előtti kavaródás után, ide-oda pattogott a labda, még Tornyos is belefejelt, de a szemfüles Ulakity közbeugrott, és 6 m-ről a hálónkba pöckölte labdát, 2–0!

Sajnos, itt megint hibáztak a védőink, előbb el lehetett volna rúgni a labdát.

A 35. percben Tornyos mintegy 10 m-ről jó helyzetből fejelhetett, sajnos, a labda kapu fölött hagyta el a játékteret.

A 40. percben Kotsis vezette fel a labdát, majd 20 m-ről lövésre szánta el magát, erős bomba volt, de középre ment, így a kapus védte.

A 45.percben következett az egész mérkőzés legvitatottabb pillanata. Kovács Kristóf kissé kisodródva az ötös sarkánál egy magasan beadott labdát felugorva fölé fejelt, majd a földre esett. A játékvezető, nagy meglepetésre a 11-es pontra mutatott, amelyet Lehota értékesített, 3–0!

Mivel a nagy tömörülés miatt nem láttuk, hogy pontosan mi történt, ezért kollégám a félidőben levonuló játékvezetőtől megkérdezte, miután bemutatkozott, hogy milyen szabálytalanság történt. A játékvezető közölte, senkinek, semmilyen felvilágosítást nem adhat az ítélettel kapcsolatban. Így marad bennünk a kétely, önök pedig egy pontos tájékoztatással szegényebbek lettek.

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A 48. percben Ádám szabadrúgás-beadását Sziládi fejelte fölé. Az 55. percben egy öt méterről leadott hazai lövést óriási bravúrral hárított Winkler.

A 60. percben Gellén 16 méteres lövését hárította a kapusunk. A 72. percben Várda Ákos lőtte 8-m-ről kapunk fölé a labdát. Ez is helyzet volt.

A 78. percben a meccs legmulatságosabb jelenete, amikor a játékvezető elejtett sárga lapját, Lehota mielőtt visszadta volna, felmutatta a bírónak. Mulatságos jelenet volt.

Még voltak apróbb, vagy nagyobb kapuralövések, egy- két párharc, előkerültek a sárga lapok is, de a végéig már sok minden nem történt.

Féltettük a csapatot, hogy ezen a találkozón ki ne nyíljon a hazai gólzsák, és bele ne szaladjunk egy nagyobb vereségbe, de nem ez történt. A Villány megérdemelte a győzelmet, mert több helyzetéből hármat is értékesített, bár annak ellenére, hogy semmilyen szeizmológiai jelenség nem volt Villányban, egy idő után mégis lejteni kezdett a pálya. Az elkövetett hibák ellenére, a tisztes helytállás miatt is, dicséret illeti fiatal csapatunkat.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:

Az első félidőben vétett egyéni hibák miatt, a második félidőben csak a tisztes helytállás lehetett a célunk. Olyan posztokon, ahol az eredmény nagyrészt eldől a Villány jobb kvalitású játékosokkal rendelkezik. Szerdán kupameccs, most már arra fókuszálunk.