PVSK U16 - BARCA ACADEMY - fiú utánpótlás labdarúgás 1-0 (0-0)

• 2024.04.06. 14:00
  • MLSZ regionális U16-os kiemelt bajnokság, Nyugati csoport, 19. forduló.
  • PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

U16: Fülöp Ármin, Hawkins George Zed (1), Juhász Tamás Péter, Kondor Csanád Pál, Lóth Noel, Orlovics Olivér, Vastagh Berton, Móritz Márk, Sifter Mihály, Wittenberger Kornél, Gelencsér Dániel

Kiss-Tóth Domink: Nem nekünk kedveztek a feltételek, több hiányzóm is volt a héten, betegség, eltiltást és sérülés is hátráltatta a csapatot. Ezen kívül az U15-ös csapatba vissza kellett adnom az onnan feljátszó 2 játékost is, mert fontos mérkőzést játszottak! Szokták mondani, hogy mindig az a 11 játékos a legerősebb, aki a pályán van, csak esetünkben gondolkodnom sem kellett a kezdőn, mert éppen csak tizenegy játékosom volt. A srácoknak azt mondtam az öltözőben, hogy nekünk addig van esélyünk, amíg 0-0 a mérkőzés, nincs vesztenivalónk. Így, azt kértem tőlük tegyék bele szívüket, lelküket és mutassák meg mit tudnak. Így is tettek, mindent beleadtak, fegyelmezetten védekeztek, hol öt védő volt,hol hatan álltak az utolsó láncban. Nem szép játékot játszottunk, de most nem is az volt a célunk, az ellenfél nem tudott fogást találni rajtunk. 71. percben a beletett munkát le is arattuk, hisz Lóth Noel indításából George megszerezte a vezetést számunkra, ami így a végeredményt is jelentette. Srácoknak nem is kellett több, még egy lapáttal rátettek. Továbbá egy 100%-os büntetőt nem ítélt meg a játékvezető (az alatt a címszó alatt, hogy egész meccsen húztuk az időt), ami vissza is ütött volna, ha a kapusom Móricz Márk nem mutat be két bravúrt a 87. percben. A végeredmény maradt az 1-0, jogosan megérdemelték a fiúk az alapján, ami munkát beletettek. Egytől-egyig büszke vagyok rájuk, mindenki hozta a tőle elvárható maximumot, aminek nagyon örülök! Négyen viszont az extrát is bele tudták tenni, gondolok George-ra, Noelre, Márkra és Orlovics Olivérre! Köszönöm a csapatnak ezt a mérkőzést, gratulálok nekik még egyszer!