SIÓFOKI BÁNYÁSZ SE - PVSK U16 - fiú utánpótlás labdarúgás 0-2 (0-2)

• 2024.03.12. 12:00
  • MLSZ Regionális U16-os kiemelt bajnokság. Nyugati csoport, 15. forduló.
  • Siófoki Utánpótlás Sporttelep

U16: Fülöp Ármin, Hawkins George Zed, Juhász Tamás Péter, Kondor Csanád Pál, Lóth Noel, Orlovics Olivér (2), Puskás Dominik, Teleki Alex, Vastagh Berton, Vígh Péter Benedek, Móritz Márk, Nimmerfroh Balázs, Gulyás Zsombor, Sifter Mihály, Wittenberger Kornél

Kiss-Tóth Dominik: Hivatalosan egy hete dolgozom a csapattal, örülök, hogy én vehettem át őket, nagyon jó srácok egytől egyig. Szoknunk kell még egymást, de jó úton haladunk, hogy igazán jó és megbecsült csapat legyünk. A budaörsi vereséget megbeszéltük a srácokkal és úgy vágtunk bele a siófoki mérkőzésbe, hogy itt nyerni akarunk. Ez össze is jött, hisz 2-0-ra győztünk. Meg voltam elégedve a csapattal. A játékosoktól azt kértem, hogy birtokoljuk a labdát, építsük fel és ne rohanjuk el a támadásainkat, illetve magasan kezdjük meg a letámadást. Ennek eredménye már a 11. percben látszott, mert az ellenfél 16-osánál labdát szereztünk George által, aki nagyszerűen tette át a labdát Orlovics elé, aki élt a lehetőséggel. Ezt követően végig mi birtokoltuk a labdát, egy indításból ismételten Zrínyi várából kirohanó kapus fölött átemelte a labdát Orlovics. Ha az első félidő 0-5 nekünk, akkor nem szólhatott volna senki, mert három 100%-os helyzetet sikeresen a kapusba rúgtunk. A második félidő 70. percétől a csapat elfáradt és szétszakadt a pálya. Azonban ezt nem bánom, mert addig végig letámadtak a srácok, ami be is vált, így nagyon tetszetősen játszottak. Nagyon jó érzés volt számomra, hogy az első tétmérkőzést, amin én vezettem őket sikerrel tudtuk zárni. Köszönöm nekik! Reméljük ezt a jó játékot szombaton a Goldball ellen is tudjuk hozni!