Elődöntősök vagyunk

Kicsit küszködve, kicsit izzadságszagúan, de behúztuk a negyeddöntő második meccsét is a TF vendégeként, így bejutottunk a legjobb négy közé.

TF-Budapest–PVSK-Veolia 83-90 (25-21, 21-28, 21-23, 16-18)

Kosárlabda-NB I., férfiak. Negyeddöntő, 2. mérkőzés.

TF-Budapest: Gémes 2, Szántó 10, Dancsecs 18/6, Karosi 12/6, Anda 14. Cs.: Szanyi 7/3, Simon 11/9, Kelenföldi 9/6.

PVSK-Veolia: Igrutinovics 20, Frank, Németh A. 3/3, Antóni 13/3, Horti 17/9. Cs.: Bíró O. 4, Plézer 17/9, Radó, Molnár M. 2, Mokánszki 11/3, Halász 3/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Egyetlen dolog kellett, hogy a szemünk előtt lebegjen: valahogyan meg kellett nyernünk a TF-Budapest elleni második negyeddöntőt. Ezúttal nem igazán számított a szép játék, a dominancia, csakis az eredmény.

Mondjuk se szépen, se dominánsan nem kosaraztunk az első negyedben – azonban ekkor még a győzelemtől is messzebb álltunk, mint ellenfelünk. A lelkesen, lendületesen játszó TF ugyanis a meccs elején folyamatosan vezetett, mi pedig minduntalan futottunk az eredmény után. Hortin kívül nem nagyon lehetett dicsérni senkit, érződött, hogy kicsit görcsösen próbáljuk erőltetni a támadásokat. A negyedszünet azonban jót tett, és a második tíz perc már sokkal inkább a mi szájízünk szerint alakult. Apránként elkezdtünk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, és mire a félidő végéhez értünk, már nálunk volt az előny.

Igaz szűk volt a differencia, de azért a lelkünknek jót tett, hogy már mi vezettünk. Ettől látványosan felszabadultak is lettünk, és a harmadik negyed elején úgy festett, gyorsan le akarjuk rendezni a mérkőzést. Igrutinovics felpörgött, Antóni is sorra szállította a pontokat, és amikor már 17 pont volt az előnyünk tényleg úgy tűnt, ez már megvan. Csakhogy elég volt egy-két elszórakozott támadás, és a TF máris vérszemet kapott. Egymás után kezdték dobálni a triplákat a hazaiak, és mire észbekaptunk, már jócskán tízen belülre férkőzött ellenfelünk, így világossá vált, hogy az utolsó tíz perc sem lesz sétagalopp.

Nem is lett. Bár nagyon sok hibával dolgoztunk, büntetőket puskáztunk el, támadásokat fejeztünk be előkészítetlen dobásokkal, azért védekezésben megtettük azt, ami a sikerhez kellett. Sőt, számos támadó lepattanóval igyekeztünk őrületbe kergetni a TF-et, amely menet közben néhány bravúrkosárral két pontra közelített meg minket a hajrában. A lehető legjobbkor jött azonban Plézer hihetetlenül fontos trojkája, ami aztán el is döntötte a meccset és ezzel a párharcot is.

Ha szenvedve is, de nyertünk, így 2-0-val húztuk be a negyeddöntőt, és jutottunk be a bajnokság legjobb négy csapat közé, ahol jövő vasárnap a BKG–Fót párharc (ott 1-1-re állnak a felek) nyertese ellen kezdünk majd a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Szrecsko Szekulovics : Az első mérkőzést favoritként nyertük, ez volt a papírforma. Nagyon gratulálok a TF-nek ehhez a két meccshez. Nem volt jó ritmusunk, de utána visszajöttünk. Persze, itt nyomás van, de muszáj nyerni. Gratulálok a saját csapatomnak is, hogy tudtunk idegenben is nyerni, és 2-0 után van időnk felkészülni az elődöntőre. Köszönjük a közönségnek, és sok sikert a TF-nek.