Döntőbe jutottunk!

Rémálomszerű kezdés után, a második félidőben higgadtabbak tudtunk maradni, mint a Fót, ez pedig győzelmet és fináléba jutást ért.

PVSK-Veolia–Phoenix-MT Fót 97-83 (15-20, 32-31, 16-11, 34-21)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Lauber Dezső Sportcsarnok, 807 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 20/9, Frank 11/3, Plézer 7, Radó, Horti 15. Cs.: Mokánszki 12/6, Bíró O. 10/3, Antóni 9/3, Németh A. 11/9, Molnár M. 2, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Phoenix-MT Fót: Kinney 14/3, Tichov 21/6, Richter 5, Szabó 10/3, Juhos 20/3. Cs.: Tóth Z. 2, Varga 8, Udemezue 3/3, Békési, Kékesi. Vezetőedző: Schurmann Gábor.

Bár a Fót egyik legjobbja, Markovics Luka eltiltás miatt nem léphetett pályára az elődöntő harmadik, mindent eldöntő meccsén, nekünk is volt egy nagy hiányzónk, Igrutinovics combsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Utólag már tudjuk, hogy ez végül nem volt akkora nagy probléma, a helyette benevezett Ognjen Micsovics ugyanis remekül „ugrott be”.

A meccs azonban nem úgy indult, ahogyan elképzeltük – és akkor még nagyon finoman fogalmaztunk. Az első két támadásunkat elrontottuk, ez pedig érezhetően elbizonytalanított minket, a Fót pedig azonnal lecsapott a lehetőségre, fokozatosan elkezdett meglépni tőlünk. Még csak nem is az volt a baj, hogy bő 5 perc alatt 13 pontot kaptunk, sokkal inkább az, hogy nekünk nem volt egy sem… A döbbenet nem csak játékosaink, de egy pillanatra szurkolóink arcára is kiült, szerencsére azonban drukkereink hamar kapcsoltak, és elképesztő buzdításba kezdtek. Molnár a hatodik percben törte meg az elképesztő kosárcsendünket, innentől pedig végre megindultunk felfelé, a negyed végéig egy 15-7-es szériát produkálva zárkóztunk.

A második tíz perc aztán olyan pontzuhatagot hozott, hogy olyat ritkán látni. Gyakorlatilag egyik oldalon sem volt értelmezhető védekezés, így boldogok lehettünk, hogy Micsovics elkapta a fonalat a kinti dobásoknál, egymás után hármat is bevert, de Antóni és Németh is bevert egy-egy triplát. A Fótnál az addig nem túl feltűnő Kinney kapta össze magát, és Juhossal együtt gyártotta a pontokat. Izgalmas, élvezetes volt a játék, igaz mi 2-3 pontnál közelebb nem nagyon tudtunk kerülni ellenfelünkhöz. A második negyedben összesen 63 pont született és mivel ebből 32-t mi dobtunk, a nagyszünetre négy pontra faragtuk hátrányunkat.

Az világos volt, hogy a védekezésen javítani kell a második félidőre, és a harmadik negyed után elégedetten konstatálhattuk, hogy sikerült is. Ebben Frank Áron érdemeit nem lehet elég hangsúlyosan kiemelni. Hátvédünk számolatlanul szerzett labdákat, egy az egyben gyakorlatilag senki sem tudta őt megverni. Ez pedig olyan tartást adott az egész csapatnak, hogy Hortiékat is felturbózta a dolog. Csapatkapitányunk Juhost ebben a negyedben nem hagyta élni a gyűrűnk alatt, elől pedig olyan szépen forgatta meg védőit, hogy öröm volt nézni. A játékrészt végül 16-11-re nyertük, így az utolsó tíz percre már minimális előnnyel mehettünk.

A záró etap úgy indult, hogy ez bizony egy klasszikus egylabdás meccs lesz, és jó két percen át ment is a csiki-csuki. Hol a Fót vezetett két ponttal, hogy nálunk volt az előny. Aztán jött Kinney butasága. A vendégek amerikai irányítója egy technikaival a tarsolyában követett el sportszerűtlen hibát, így kiállították. És bár a Fót nagyot küzdött ezt követően is, innentől már a hosszabb padunk és az, hogy nyugodtak tudtunk maradni, eldöntötte a meccset a javunkra. Ami miatt bosszankodhatunk, hogy Bíró a hajrában egyszer rosszul ért földet, és megroppant a térde – hogy mennyire súlyos a dolog, egyelőre nem tudni, de nem nézett ki jól a szituáció. Az viszont örömteli, hogy Micsovics igazi vezérként irányította a csapatot, 20 pontja mellett 11 lepattanóval és 7 assziszttal jelezte, hogy a döntőben is lehet rá számítani!

Hamarosan kiderül, hogy ott is pályára lép-e, hiszen jövő szerdán, a Lauberben indul a bajnokság fináléja, ahol a MAFC lesz az ellenfelünk. A párharc három nyert meccsig tart, így innentől semmi másra nem kell figyelnünk, csak arra, hogy nyerjünk még három mecset!

Szrecsko Szekulovics: Nehezebb volt ez a mérkőzés, mint amire számítottam. Nem kezdtük jól a meccset, görcsösek voltunk. Nagyon gyenge támadásokat vezettünk, aztán felébredtünk és visszajöttünk a mérkőzésbe, ebben rengeteget segített a közönség, fantasztikus hangulat volt. Nagyon jól játszottunk a meccs végén, győztünk, gratulálok a saját csapatomnak. Kiváló jó ellenfél volt a fóti csapat, gratulálok nekik is. Sok problémánk volt, Halász Ákosnak volt egy kisebb sérülése, azért nem játszott ma este, nem akartunk kockáztatni. Remélem, szerdán már pályára tudom őt is küldeni.